سیستمی شدن مجوزهای ارزی وزارت صمت

 

در ادامه مطلب قبلی درخصوص گلوگاه واردات  طبق مقررات جدید و در راستای غیرحضوری شدن فرآیندهای واردات اخرین رویه صدور مجوز تخصیص ارز به شرح زیر به استحضار می رسد:

قابل توجه کاربران محترم تجارت فرامرزی؛

✅به اطلاع می‌‌رساند از روز جمعه مورخ 1400/11/15 شرط  سقف واردات  ، برای پرونده‌های ثبت‌سفارش با حالت  «واردات بدون سابقه تا 500 هزار دلار» یا «هیج‌کدام»  بازرگانانی که  آخرین رقم کد (یا شناسه) ملی آن‌ها برابر با 1 یا 2 باشد، به صورت سیستمی کنترل خواهد شد.

⚠️کنترل سیستمی سقف واردات تنها برای پرونده‌های ثبت‌سفارشی که نوع عملیات ارزی آنها *بانکی* و سازمان مجوزدهنده ارزی آن‌ها از سازمان‌های زیر مجموعه  وزارت صنعت، معدن و تجارت  باشد، انجام خواهد شد.

✅بنابراین با عنایت به سیستمی شدن کنترل سابقه واردات از تاریخ  1400/10/10، مجوز‌های ارزی پرونده‌های ثبت‌سفارش با شرایط بالا نیازی به بررسی کارشناسی سازمان‌های صمت استانی نداشته و توسط سیستم به صورت خودکار صادر می‌گردد.

✳️بدین منظور از روز جمعه مورخ 1400/11/15 در استعلام ضوابط پرونده‌های با شرایط فوق، مجوزدهنده جدیدی با عنوان «مجوز سیستمی وزارت صنعت، معدن و تجارت – تخصیص ارز» اجباری خواهد شد.

❗️ لازم به ذکر است تمامی درخواست‌ مجوزهای سیستمی ارسالی بازرگانان از مورخ 1400/11/15 به بعد، تا پایان زمان اداری روز یکشنبه مورخ 1400/11/17 پاسخ داده خواهد شد و پس از آن، پاسخ درخواست این مجوزها حداکثر ظرف یک ساعت به صورت خودکار صادر می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

20 − 6 =

فهرست