سایر مطالب و منابع مفید

سفری آبی از روتردام تا آمستردام

به رغم پیشرفت های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل و افزایش کارایی بخش های مختلف هوایی، ریلی و جاده ای؛ حمل و نقل دریایی همچنان نقشی کلیدی در جابجایی مسافر و بار ایفا می کند. با توجه به حجم بالای صادرات و واردات کشورهای مختلف، این مساله در رابطه با حمل و نقل بار از نمود چشمگیرتری برخوردار است. بر همین اساس در کشورهایی که از ارتباطات دریایی بهره می برند، بنادر و اسکله ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

شهر روتردام (Rotterdam) در غرب هلند دومین شهر بزرگ کشور هلند هست که حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت داره ولی با حومش به ۳ میلیون نفر هم میرسه. روتردام که در سواحل دریای شمال (North Sea) قرار گرفته برای دهه ها عنوان بزرگترین بندر اروپا رو مال خودش کرده و یکی از مبادی اصلی ورود و خروج کالا به اروپاست.

در  ویدئو زیر شما در حدود یازده دقیقه، یک سفر آبی را در هلند – از روتردام تا آمستردام – می‌بینید. سفری که در سال ۲۰۱۳ انجام شده اما به علت پاره‌ای ملاحظات، فیلم آن اخیراً منتشر شده است.

مشاهده‌ی این‌که چقدر زیرساخت‌های جابه‌جایی و حمل بار در هلند به شکل انعطاف‌پذیر طراحی شده‌اند، شگفتی‌آفرین است و دیدن این ویدئو را جذاب‌تر می‌کند:

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =