آخرین اخبار و اطلاعیه ها

آخرین اطلاعیه سامانه جامع تجارت

اطلاعیه ها
بسمه تعالی

? اطلاعیه 1
✅ مکان ثبت سفارش از محل صادرات و از محل حساب ارزی واردکننده
? به اطلاع بازرگانان محترم می‌رساند پیرو تصمیمات جلسه مورخ 1397/12/19 ستاد مقابله با تحریم وزارت صمت در راستای تسهیل واردات مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید، امکان ثبت‌سفارش برای کالاهای گروه کالایی 1 با استفاده از روش تامین ارز بانکی «از محل صادرات» و «از محل حساب ارزی واردکننده» در سامانه جامع تجارت فراهم شده است.
? متقاضیان استفاده از بند فوق لازم است “تعهدنامه متقاضیان استفاده از روش تامین ارز «از محل صادرات» و «از محل حساب ارزی واردکننده» مخصوص گروه کالایی 1” که در صفحه نخست سامانه جامع تجارت و در بخش «فایل های راهنمای تجارت خارجی» بارگذاری گردیده است را تکمیل و ثبت محضری کرده و سپس تصویر آن را پیوست پرونده خود نمایند.
? امکان ثبت سفارش با روش‌های تامین ارز فوق برای تولیدکنندگان و بازرگانان دارای قرارداد با واحدهای تولیدی فراهم است. در صورت استفاده از روش‌های تامین ارز فوق، پرونده جهت صدور مجوز تخصیص ارز بایستی ظرف مدت 1 روز کاری در دفاتر تخصصی معاونت امور صنایع وزارت صمت بررسی شده و سقف و سابقه واردات بازرگان در بررسی این پرونده‌ها لحاظ نخواهد شد. سایر مزایای بسته تشویقی مصوب ستاد مقابله با تحریم وزارت صمت در فایل پیوست آمده است.
————————————————————
? اطلاعیه 2
✅ به اطلاع بازرگانان محترم می رساند:
? در صورت وجود مجوز «وزارت جهاد کشاورزی-اعتبار ثبت سفارش» در پرونده خود می بایست از زمان صدور/تمدید این مجوز تا ۱۴ روز نسبت به ثبت سفارش آن اقدام نمایید در غیر این صورت امکان ثبت سفارش وجود نداشته و می بایست این مجوز را مجدد اخذ نمایید؛ بدین منظور اگر فیلدهای «محل بارگیری اصلی» و «وزن ناخالص» در فهرست فیلدهای مهم این مجوز وجود داشته باشد، پیشنهاد می‌شود برای اخذ مجوز جدید تنها نسبت به ویرایش این فیلدها اقدام گردد.
? تذکر ۱: از این مجوز صرفا جهت تعیین اعتبار ثبت سفارش کالاهای کشاورزی استفاده می شود. لذا تنها پرونده هایی که هنوز شماره ۸ رقمی ثبت سفارش را دریافت نکرده اند و یا تاریخ اعتبار ثبت سفارش آن ها منقضی شده و درحال تمدید یا ویرایش هستند، مشمول این مجوز می گردند.
? تذکر ۲: ویرایش این دو فیلد موجب غیرفعال شدن مجوزهای «سازمان دامپزشکی»، «وزارت جهاد- تخصیص ارز»، «موسسه تحقیقات آب و خاک» و «سازمان حفظ نباتات» نمی‌گردد؛ جهت اخذ مجدد مجوز از این دستگاه ها می بایست فیلدهای مهم مربوط به مجوز آنها ویرایش گردد.

————————————————————
? اطلاعیه 3
✅ شناسه های معتبر برای ثبت سفارش گوشت و دام زنده با ارز نیمایی
به اطلاع می رساند جهت واردات گوشت قرمز و دام زنده با استفاده از ارز نیمایی، بازرگانان محترم می‌بایست تنها از شماره تعرفه‌ها و شناسه‌های کالایی موجود در فایل Excel «شماره تعرفه و شناسه های کالایی گوشت قرمز و دام زنده جهت واردات با استفاده از ارز نیمایی» جهت ثبت در پرونده های ثبت سفارش خود استفاده نمایند. فایل مذکور در قسمت «فایل های راهنمای تجارت خارجی» واقع در صفحه اول سامانه جامع تجارت، قابل دریافت توسط کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =